Jovica Spajić pokorio Ameriku, 322km za manje od 57 sati

Srpski ultramaratonac Jovica Spajić debitovao je proteklog vikenda na „Bigfoot 200“ trci u Sjedinjenim Američkim Državama – i pobedio.

Spajić je trku dugu 200 milja, odnosno 322 kilometra završio u vremenu 56 sati 52 minuta i tri sekunde.

Trka „Bigfoot 200“ veoma je specifična jer se radio o prvoj trci koja nije cirkularna u SAD, trka nije etapna. Više od 200 milja, odnosno 322 kilometra originalne staze koja prelazi preko vulkanske planine Sent Helens, planina, jezera i brojnih potoka i reka i duge linije grebena.

Učesnici su imali 14 stanica za pomoć, šest stanica za spavanje i stanicu za lagani doručak na početnoj lokaciji. Vreme koje takmičari provedu spavajući uračunava se u ukupno vreme trke.

Drugo mesto pripalo je Vesu Ritneru koji je završio trku za 65:45:54. U ženskoj konkurenciji slavila je Katlin Egan u vremenu 75:45:37.